Z wiekiem wypadanie włosów jest czymś naturalnym. Z upływem lat cebulki jeszcze bardziej się osłabiają, powoli tracąc na sile i wypadając. Utrata włosów nie zawsze jest jednak związana z upływem lat i starzeniem się. Może wynikać także ze złej, nieodpowiedniej diety, ale także być wynikiem nadmiernego i przewlekłego stresu. Może także wynikać z problemami związanymi z hormonami albo być wynikiem okresu dojrzewania u młodych dziewcząt czy chłopców. Tracić włosy mogą także kobiety będące w ciąży, ale także te po porodzie lub karmiące piersią, które niejednokrotnie cierpią z powodu braków najważniejszych witamin.

Jeżeli zauważamy, iż nasze włosy nadmiernie wypadają, to dobrze jest wtedy zmienić radykalnie swoje żywienie. Dieta powinna być bogata w pełnowartościowe, pełnoziarniste produkty, wiele warzyw i owoców. Wzmacniajmy się od środka, jak tylko możemy. Zmiany swojego wyglądu zawsze najlepiej jest zaczynać od swoich zmian żywieniowych. Organizm, które jest odżywiony lepiej funkcjonuje i lepiej się czuje. Zmieniając życie w ten sposób, nie zniechęcajmy się. Dajmy sobie czas, a zmiany po kilki tygodniach będą widoczne.

Jeżeli mimo zmiany nawyków żywieniowych włosy nadal wypadają, warto zgłosić się do trychologa – lekarza, który zajmuje się problemami włosów. Taki lekarz dokładnie zbada co jeszcze może być przyczyną nadmiernego wypadania włosów. Jeżeli problem jest głębszy, to z pewnością będzie wymagał odpowiedniego leczenia i wsparcia się lekami. Można skorzystać także z suplementów diety na wypadanie włosów, które bogate są w cenne witaminy i składniki odżywcze, korzystnie wpływające na stan naszej skóry głowy. Jednym z takich produktów może okazać się Profolan.

Właściwości preparatu Profolan

Profolan to preparat z innowacyjną formułą Grow3, która aktywuje porost nowych włosów oraz podbija ich naturalny kolor. Jest rozwiązaniem idealnym dla osób, które chciałyby powstrzymać problem łysienia oraz dla wszystkich, którzy są już zmęczeni walką z osłabionymi i wypadającymi włosami.

Formuła Grow3 stymuluje włosy do wzrostu i wzmacnia ich naturalny kolor. Działa dwutorowo, ponieważ z jednej strony sprawia, że włosy są silniejsze, a z drugiej strony stymuluje porost nowych włosów.

Skład preparatu Profolan

Profolan jest reklamowany przede wszystkim jako preparat składający się z naturalnych składników, co powinno być bardzo ważne dla każdego człowieka, ponieważ im mniej chemii tym zdrowsi jesteśmy i lepiej się czujemy. Przyjmowany suplement przede wszystkim wpływa na produkcję anagenu, który przechodzi w kata gen, a ten następnie zmienia się w telogen, by powrócić do anagenu.

Proces ten to naturalny dla skóry właściwej głowy proces zastępowania starych i umierających włosów nowymi, młodymi włosami. Jest on wspierany (jak gwarantuje producent) poprzez specjalnie opracowaną przez amerykańskich naukowców formułę Grow 3. Skład Profolanu jest naturalny i bazuje na ekstraktach bezpiecznych dla zdrowia:

  • Skrzyp polny
  • Pokrzywa
  • L-cysteina

Wzmacnia włosy od wewnątrz i dostarcza do cebulek odpowiednie witaminy i mikroelementy konieczne do poprawy kondycji włosów. Zawiera składniki odżywcze, które zmniejszają ilość wypadających włosów. Aminokwas, którego niedobór prowadzi zwykle do wypadania włosów.

Oprócz tego w składzie produktu można znaleźć witaminy oraz składniki mineralne, które powstrzymują szkodliwe działanie DHT – głównej przyczyny łysienia i wypadania włosów.

To opracowana specjalna kompozycja harmonijnie uzupełniających się składników działa rewelacyjnie pobudzająco na cebulki i mieszki włosowe, a wzbogacona witaminami utrwala zdrowy połysk włosa oraz przywraca mu jego najbardziej zbliżony do naturalnego barwnik

Działanie Profolanu

Działanie Profolanu może być widoczne u każdego w innym czasie. Każdy czlowiek jest inny, a niektórzy będą musieli poczekać na efekty nieco dłużej niż inny. Jak można dowiedzieć się z oficjalnej strony producenta, Profolan, daje następujące efekty:

  • powstrzymuje wypadanie włosów;
  • przyśpiesza porost nowych włosów;
  • poprawia koloryt włosa.

Prawdopodobnie to skuteczne działaniu Profolanu uzależnione jest od naturalnych składników, najwyższej jakości. Poniżej opinia doktora Davida S. Roca z USA:

“W badaniach produktu Profolan brałem udział pierwszy raz 2 lata temu. Uczestniczyło w nich ok. 120 mężczyzn mających problem z zaawansowanym łysieniem. Wyniki przeprowadzonych badań okazały się na tyle zadowalające, że większość mężczyzn w przeciągu 2 tygodniowej kuracji zauważyło znaczne wzmocnienie włosów a w miejscach gdzie ich całkowicie nie było zaczęły wyrastać pojedyncze nowe włosy. Z pełną świadomością rekomenduje Profolan jest to absolutnie przełomowy preparat na wypadanie włosów! “

źródło: profolan.pl

Dawkowanie, bezpieczeństwo i ewentualne skutki uboczne

Należy przyjmować 2 kapsułki dziennie, najlepiej podczas posiłków. Warto też za każdym razem popijać wodą dla lepszego przyswojenia.

Preparat jest bezpieczny dla zdrowia, o ile nie przyjmują go mężczyźni poniżej 18 roku życia. W razie jakichkolwiek wątpliwości, dobrze jest też skonsultować wcześniej kurację z lekarzem, choćby pod kątem alergii na poszczególne składniki lub ich współgranie z pozostałymi lekami, które ewentualnie przyjmujemy.

Skład tabletek Profolan jest jednak w pełni naturalny, dlatego nie powinien wywoływać efektów ubocznych. Warto jednak stosować się do zaleceń zamieszczonych na ulotce, nie stosować tabletek na czczo i obserwować swoje reakcje i swoje ciało, aby wychwycić jak najszybciej ewentualne nieprawidłowości.

Opinie i efekty Profolan. Czy warto?

Rezultaty opisywane przez osoby w Internecie były różne. Jedni byli bardziej zadowoleni, inni zdecydowanie mniej. Dlatego bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się i poczytanie wszystkich opinii, które znajdziemy na temat Profolanu w Internecie. To bardzo ważne, ponieważ dowiemy się wtedy czy suplementu nie cechują jedynie negatywne opinie.

Niektórzy mężczyźni po kilku miesiącach stosowania Profolanu mogli zauważyć następujące efekty:

  • większą ilość włosów;
  • ożywiony naturalny kolor włosów;
  • mocniejsze i trwalsze mieszki włosów.

Gdzie kupić oryginalny Profolan na allegro, ceneo, ebay? I jaka jest cena za Profolan?

Profolan jest dostępny na stronie producenta. To chyba najłatwiejszy i najszybszy sposób na zamówienie tego preparatu. Poza tym od zawsze jest to kanał najbardziej sprawdzony. Bo któż może nam zagwarantować najlepszą cenę i jakość jak nie bezpośredni dystrybutor.

Obecnie witryna Profolan ma do zaoferowania 3 pakiety: podstawowy z 1 opakowaniem, standardowy z 2 opakowaniami i jednym dodawanym gratis, optymalny z 3 opakowaniami i 3 dodawanymi w gratisie. Po przeliczeniu wychodzi na to, że najbardziej opłaca się zamówić największy pakiet na 6 miesięcy.

Zalety, wady i podsumowanie produktu Profolan na wypadanie włosów

Profolan nie tylko skutecznie zapobiega wypadaniu włosów. Co bardzo ważne dla starszych osób, powstrzymuje on już rozpoczęty proces oraz skutecznie go odwraca, albo przynajmniej zahamowuje. Wpływa także pozytywnie na zachowanie naturalnego barwnika włosa.

Ponieważ skóra właściwa głowy potrzebuje odpowiedniego okresu, aby przejść pełną regenerację, pełną skuteczność preparatu Profolan da się zauważyć dopiero po trzech miesiącach regularnego stosowania po dwie tabletki dziennie.

Zastosowanie preparatu Profolan to w pierwszej kolejności powstrzymanie procesu wypadania włosów. Bardzo ważne jest także utrzymanie naturalnego barwnika włosów, dzięki czemu o wiele później dochodzi do procesu ich siwienia.

Tagi artykułu: Jaka cena Profolan,  FORUM, ebay, amazon, opinie Profolan, cena i skład Profolan, apteka Profolan, tabletki, suplement, jak stosować Profolan, skutki uboczne, ile sztuk,  gdzie kupić Profolan, producent, jak używać Profolan